Witamy na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ludomach!
Kowbojski Dzień Dziecka
Pyrek w szkole!

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI ZE STORY CUBES

czwartek, czerwiec 29, 2017 opublikowane przez:

       Jak trudno napisać opowiadanie, wiele osób pamięta z lekcji języka polskiego. Jeszcze trudniej jest napisać tekst, w którym muszą pojawić się narzucone przez kogoś słowa – hasła.

      Przed takim zadaniem – zmierzeniem się z kostkami Story Cubes, stanęli chętni uczniowie – Gabriela Janiak, Zuzanna Strzępka, Alicja Jahns, Dawid Górczewski, Martyna Spychała, Amelia Polcyn, Paweł Nowacki, Anna Soczka.

     Konkurs ten organizowany przez firmę Rebel, stawia sobie za cel rozwijanie wyobraźni dzieci i młodzieży oraz inspirowanie ich do pracy nad ich pisarskimi umiejętnościami. Polega on na napisaniu opowiadania na dowolny temat, inspirowanego wybranymi przez organizatora wynikiem rzutu kostkami Story Cubes. Im młodszy uczestnik, tym jego opowiadanie bazowało na mniejszej liczbie kostek.

      Prace uczestników mogły liczyć maksymalnie 250 słów, musiały zostać napisane odręcznie oraz rozpoczynać się od słów „Pewnego razu…”.

Gratuluję uczestnikom wspaniałej wyobraźni, która zaowocowała fantastycznymi opowiadaniami!

            Hanna Nogalska

Czytany 763 razy