Witamy na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ludomach!
Kowbojski Dzień Dziecka
Pyrek w szkole!

Pożegnalny spływ kajakowy klasy III a gimnazjum

piątek, czerwiec 30, 2017 opublikowane przez:

      W piękny niedzielny poranek 18.06. 2017r. uczniowie klasy III a gimnazjum wraz z rodzicami i wychowawczynią Bogumiłą Staszak wzięli udział w spływie kajakowym. Była to ostatnia już, pożegnalna wycieczka trzecioklasistów.
      Startowaliśmy na Wełnie w Jaraczu i mieliśmy do pokonania trasę trwającą około 3,5h z metą w Marinie Bielawy. Trasa naszej wyprawy była niezwykle malownicza, na wodzie kołysały się żółte grążele, nad którymi krążyły niebieskie ważki, a soczysta zieleń lasu i łąk pięknie prezentowała się na tle błękitnego, bezchmurnego nieba. Dla większości uczniów i niektórych rodziców był to pierwszy raz w kajaku, ale wszyscy poradzili sobie wybornie, choć rzeka w kilku miejscach zgotowała nam niezłe przeszkody. Humory dopisywały wszystkim, a wysiłek na świeżym powietrzu zaostrzył nasze apetyty, które zaspokoiliśmy na pikniku w obornickiej marinie. Piekliśmy w ognisku kiełbaski, a mamy przygotowały rewelacyjne sałatki i ciasto. Serdecznie im za wszystko dziękujemy! Czas upłynął nam na wspominaniu wspólnych przeżyć, wycieczek i uroczystości  klasowych. Było ich sporo…

       Takie wydarzenia niezwykle integrują, zacieśniają więzi i są niezapomnianą przygodą. Wycieczka nie doszłaby jednak do skutku, gdyby nie pomoc niezawodnych rodziców. Jak zwykle mogłam na nich liczyć! Poświęcili swój wolny czas, żeby każdemu uczniowi zapewnić bezpieczeństwo.  Bardzo im za to dziękuję! Obiecaliśmy sobie, że w wakacje powtórzymy tę przygodę.  Wierzę, że uczestnicy spływu będą go wspominać równie mile jak ja i dotrzymamy  danego sobie słowa!

Bogumiła Staszak

Czytany 845 razy