Witamy na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ludomach!
Kowbojski Dzień Dziecka
Pyrek w szkole!

Inscenizacja „Balladyny”

poniedziałek, listopad 05, 2018 opublikowane przez:

 

         We wtorek 23 października 2018r. klasy VII i VIII pod opieką: p. Violetty Kierstan, p. Bożeny Maczel i p. Bogumiły Staszak, uczestniczyły w wyjeździe do Obornickiego Domu Kultury na inscenizację „Balladyny” J. Słowackiego. Organizatorem wycieczki była p. Bogumiła Staszak. „Balladyna” jest lekturą obowiązkową w kanonie lektur szkolnych, dlatego przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia było dla uczniów ciekawą okazją konfrontacji treści dramatu z jego inscenizacją w reżyserii Michała Hachlowskiego. Fabuła i problematyka sztuki była uczniom doskonale znana, ponieważ ósmoklasiści poznali i omówili treść dzieła na lekcjach i podzielili się swoją wiedzą z młodszymi kolegami. Napisali też ciekawe charakterystyki i rozprawki poświęcone tytułowej bohaterce, dlatego byliśmy nieco rozczarowani kreacją głównej bohaterki i Kirkora. Zachwycili nas natomiast Skierka i Goplana. Podobało nam się także wykorzystanie w spektaklu efektów multimedialnych i muzyki. Przedstawienie dało też okazję do doskonalenia umiejętności redagowania recenzji.

         Wkrótce lekturę omawiać będą siódmoklasiści. Mają bardzo ułatwione zadanie, ponieważ nawet ci, którzy stronią od czytania lektur, bez trudu poradzą sobie na lekcjach poświęconych „Balladynie”. Szkoda, że takie okazje trafiają się nieczęsto.

 Bogumiła StaszakCzytany 264 razy