Witamy na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ludomach!
Kowbojski Dzień Dziecka
Pyrek w szkole!

Musztra klasy Vb

środa, listopad 07, 2018 opublikowane przez:

        

        12 października br. klasa V b pod kierunkiem pani Aliny Maczyńskiej  trenowała musztrę, czyli trening żołnierski, na zasadach którego opiera się musztra harcerska. Było to zadanie nowe i trudne, jednak pod czujnym okiem fachowca od edukacji dla bezpieczeństwa piątoklasiści najpierw nieśmiało, a następnie z zaangażowaniem wykonywali zwroty, tworzyli dwuszereg, czwórki i maszerowali. Okazję do ćwiczenia musztry dała nam 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to nasz wkład w celebrowanie tej pięknej i ważnej rocznicy, a przy okazji realizacja zadań programu “Rocznica Polskiej Chwały”.

Bardzo dziękujemy pani Alinie Mączyńskiej za poświęcenie nam czasu, serdeczność
i cierpliwość w tłumaczeniu i pokazaniu na czym polega takie szkolenie!

        Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe zadanie. Wyglada bardzo widwiskowo, wymaga jednak wielkiego skupienia, synchronizacji, precyzji i dyscypliny w wykonywaniu poleceń. Bardzo nam się podobało to nowe doświadczenie!

Bogumiła Staszak

 

 

Czytany 209 razy