Witamy na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ludomach!
Kowbojski Dzień Dziecka
Pyrek w szkole!

Mikołajkowe nocowanie klasy V b

sobota, grudzień 22, 2018 opublikowane przez:

        Dnia 7.12.2018r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ludomach odbyło się kolejne już Mikołajkowe Nocowanie uczniów z klasy Vb wraz z wychowawczynią Bogumiłą Staszak i dwiema mamami - panią Agnieszką Nożewnik oraz panią Renatą Drossel. O godzinie 18:00 wszyscy zebraliśmy się w klasie nr 2. Pierwszym zadaniem było przygotowanie sali do nocowania. Wspólnie wynosiliśmy ławki oraz krzesła,a potem z wielką radością pompowaliśmy materace i układaliśmy koce i poduszki. Po wykonaniu tego zadania udaliśmy się do stołówki,gdzie czekało na nas mnóstwo wcześniej upieczonych pierników. Naszym zadaniem było udekorowanie ich - każdy miał na to inny pomysł. Jedne były lukrowane,drugie z posypką, a jeszcze inne z lśniącymi perełkami. Przy okazji ozdobiliśmy własne twarze i wyglądaliśmy bardzo apetycznie. Już wtedy poczuliśmy magię świąt,której dopełnieniem było wspólne ubieranie choinki i wykonywania ozdób bożonarodzeniowych. Włożyliśmy to tyle serca i pracy,że zgłodnieliśmy i nadszedł czas na kolację. Jednak nie było to takie proste,gdyż nie było z nami naszych mam i kolację musieliśmy przyrządzać sami. Na szczęście wspierały nas panie Agnieszka i Renata. Po kolacji oczywiście trzeba było posprzątać, ale poszło nam to bardzo sprawnie, bo następnie w planie była dyskoteka,na której Nadia i Beatka uczyły tańczyć klasę przygotowanego wcześniej układu. Było przy tym bardzo dużo śmiechu i wygłupów. Imprezę dopełnił ,,Mikołajkowy pokaz mody". Każdy wcześniej przygotował wymyślny strój Mikołaja i musiał go zaprezentować na wybiegu, a także opowiedzieć o jego szczegółach.  Oczywiście nie odbyło się bez wybrania najciekawszej kreacji. Pierwsze miejsca zajęli: Dominika, gdyż jej strój eleganckiej Mikołajki wpadł wszystkim w oko, Dominik - Minionkowym Mikołaj i maskotka naszej imprezy, Wojtuś.  Wszyscy jednak zostali pochwaleni, gdyż każdy włożył w to bardzo dużo pracy i zaangażowania. Po prezentacji wszyscy byli już bardzo zmęczeni i przyszedł czas na wieczorną toaletę, po której ułożyliśmy się wygodnie na naszych materacach i oglądaliśmy film pt. ,,Grinch - świąt nie będzie!". Każdy chciał wytrwać do rana bez spania, jednak każdemu choć na chwilę zmrużyło się oko. Spanie się opłacało, bo gdy otworzyliśmy oczy,w naszych butach znaleźliśmy upominek od Św. Mikołaja. Byliśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi. Wreszcie przyszedł czas na zwinięcie legowisk i spakowanie swoich rzeczy, gdyż o 8:00 rano odbierali nas rodzice.

           Noc ta na zawsze pozostanie w naszej pamięci i z niecierpliwością będziemy oczekiwać kolejnego roku, gdyż za rok na pewno to powtórzymy. Takie imprezy sprawiają,że bardzo się integrujemy i gromadzimy wspólne wspomnienia.

 Nadia Adamska