Witamy na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ludomach!
Kowbojski Dzień Dziecka
Pyrek w szkole!

Musical „Co w trawie piszczy”

czwartek, luty 07, 2019 opublikowane przez:

   

          W tym roku szkolnym uczniowie klas 1-3 już po raz trzeci spotkali się ze sztuką teatralną. W listopadzie odwiedzili Teatr Animacji w Poznaniu – oglądając grę lalek i aktorów w spektaklu „Dziób w Dziób”, natomiast w grudniu Teatr A. Fredry w Gnieźnie – podziwiając efekty specjalne w przedstawieniu „Opowieść Wigilijna”. Tym razem uczniowie zapoznali się z nową formą teatralną, jaką jest musical – dialog, wokal i taniec na żywo z podkładem muzyki symfonicznej. 8 stycznia br. w Kinie Apollo w Poznaniu obejrzeli musical terapeutyczny „Co w trawie piszczy - czyli w grupie siła". Był to występ aktorów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Profilaktycznym przesłaniem spektaklu było hasło "Inność każdego z nas, tak naprawdę wcale nie jest wadą, a wspólnymi siłami można dokonać wielkiego!”. Wszystkie przedstawienia bardzo się podobały, a kontakt ze sztuką wniósł nie tylko nowe doznania i emocje, ale również obycie w teatrze.

                                                                                                     M. Soczka