Witamy na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ludomach!
Kowbojski Dzień Dziecka
Pyrek w szkole!

Mistrzostwa Powiatu w koszykówce

piątek, marzec 01, 2019 opublikowane przez:

 

      W środę 21 marca dziewczęta z naszej szkoły uczestniczyły w dwóch turniejach koszykówki w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ryczywole w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2006-2009) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-2005). W zawodach wzięło udział 6 drużyn: dwie w rozgrywkach młodszych dzieci (SP 2 Rogoźno oraz połączona reprezentacja SP Ryczywół i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ludomach) oraz cztery w starszej grupie wiekowej (SP 2 Rogoźno, SP 3 Rogoźno, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ludomach oraz SP Ryczywół). Oba turnieje zakończyły się zwycięstwem SP 2 z Rogoźna, szkoły, w której od lat prowadzone są zajęcia z koszykówki i przy której funkcjonuje Uczniowski Klub Sportowy. W murach tej szkoły w  przeszłości doświadczenie zbierały też reprezentantki Polski w kategoriach młodzieżowych. Możliwość potyczki z tak utytułowanym przeciwnikiem, była dla naszych dziewcząt nowym doświadczeniem oraz możliwością zaobserwowania, dokąd można dojść i co można osiągnąć regularną, systematyczną, wytężoną pracą. Szczególnie emocjonujący był mecz o 3 miejsce Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrany pomiędzy naszą reprezentacją, a drużyną Szkoły Podstawowej w Ryczywole. Dziewczyny, które na co dzień razem grają i trenują w miejscowym klubie KS Golnica Ryczywół, tym razem stanęły do sportowej walki w przeciwnych teamach. Ostatecznie zwyciężyły dziewczęta z Ryczywołu 37:32 po walce do ostatnich sekund spotkania. Na szczególne uznanie zasługuje profesjonalna postawa na treningach Agaty Suszek, co ma również przełożenie na wynik osiągnięty w meczu – 20 pkt. i doskonała gra w obronie. W Igrzyskach Dzieci nasza szkołę reprezentowały: Karolina Nowald, Michalina Surmela, Nadia Adamska, Dominika Grządzielewska. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej drużynę tworzyły: Żaneta Najderek, Julia Bartkowiak, Patrycja Bartkowiak, Aleksandra Martyńska, Oliwia Olech, Zuzanna Pielucha, Kornelia Pielucha, Agata Suszek, Joanna Kuświk, Patrycja Kloza. Dziewczętom gratulujemy sportowej pasji i życzymy rozwoju oraz wielu sukcesów w przyszłości.