Konkurs „Biolog na 6”

piątek, czerwiec 28, 2019 opublikowane przez:

                   Na przełomie maja i czerwca 2019r., uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w szkolnym konkursie wiedzy biologicznej pt.: „Biolog na 6”, zorganizowanym przez Panią Renatę Wolską. Celem konkursu było usystematyzowanie i sprawdzenie poziomu wiedzy i umiejętności zdobytych w klasie piątej i wyłonienie z każdej „Biologa na 6”.

                   Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji i finału. W każdym etapie uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający wiedzę i umiejętności w w/w zakresie. W pierwszym etapie konkursu łącznie wzięło udział trzydzieścioro uczestników. Finał konkursu odbył się 14.06.2019r. Zakwalifikowało się do niego łącznie dziewiętnaście osób. Tytuł „Biolog na 6” w klasie 5a zdobyła Zuzanna Strzępka, natomiast w klasie 5b Beata Nożewnik. Uczennice zostały nagrodzone medalami ufundowanymi przez Panią Dyrektor Lidię Kurzawa-Pabin oraz cząstkową oceną celującą z biologii.

                    Dziękuję uczestnikom konkursu za udział i uzyskane wyniki. Szczególnie gratuluję zdobywczyniom tytułu, a wszystkim życzę dalszych sukcesów w dziedzinie biologii.

                                                                                                        Renata Wolska