Mistrzostwa Powiatu w koszykówce 2018

środa, marzec 21, 2018 opublikowane przez:

W dniu 20 marca dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce. Oprócz naszego zespołu w rozgrywkach wzięły udział reprezentantki dwóch rogozińskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałami gimnazjalnymi i Szkoły Podstawowej im. Przemysława II z oddziałami gimnazjalnymi oraz uczennice z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryczywole, z którymi na co dzień trenują nasze dziewczyny. Mecze rozgrywano systemem pucharowym. W meczu półfinałowym przegraliśmy z drużyną Szkoły Podstawowej nr 3 i w meczu o III miejsce nasze reprezentantki zmierzyły się z dobrze znanymi sobie dziewczynami z Ryczywołu. Spotkanie było bardzo zacięte, przez większą część meczu  nasze uczennice utrzymywały dwupunktową przewagę, jednak pod koniec czwartej kwarty ryczywolanki doprowadziły do remisu. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka W tej górą okazały się być reprezentantki Gimnazjum w Ryczywole, które ostatecznie wygrały mecz 17:15. Potyczka ta pokazała piękno sportu, który jest nieprzewidywalny, sytuacja na boisku zmieniała się z minuty na minutę, gra obfitowała w piękne akcje w ataku i twardą grę w obronie. Dziewczynom należą się ogromne brawa za sportową drogę, którą przebyły, bowiem progres, jaki dokonał się w ich grze jest ogromny. Dziękujemy jednocześnie naszym koleżankom z Gimnazjum w Ryczywole, z którymi razem od października trenujemy i podnosimy nasze koszykarskie umiejętności. Razem napędzałyście się do działania i dzięki temu wskoczyłyście na wyższy poziom. Gratulacje dla naszych reprezentantek, debiutujących na tego typu imprezie, bowiem nabyte doświadczenie pomoże im w koszykarskiej przygodzie. Nasz zespół wystąpił w składzie: Agata Suszek, Patrycja Kloza, Joanna Kuświk, Sandra Najderek, Martyna Pyssa, Katarzyna Rybak.