WOŚP 2006

poniedziałek, styczeń 28, 2019 opublikowane przez:

Po raz siódmy w naszej miejscowości zorganizowano lokalny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbył się on w dniach 07- 08 stycznia 2006 r.

Przygotowania rozpoczęły się jednak dużo wcześniej. Trzeba było zorganizować SZTAB. Podjęła się tego, jak co roku pani Beata Marek- Góra. Wszyscy chętni wolontariusze mogli zgłosić się do współpracy.

Zostały rozdane identyfikatory, upoważniające do udziału w przedsięwzięciu.

Wyznaczono osoby odpowiedzialne za wykonanie poszczególnych zadań.

Sztab WOŚP przy Zespole Szkół w Ludomach pracował w następującym składzie: B. Marek- Góra, E. Wenerski, H. Działo, Z. Zubowicz, Z. Kubisz, Z. Kuliński, W. Zieliński, nauczyciele Z.S w Ludomach: V. Kierstan, R. Laube, B. Ostrowska, M. Popa, R. Ruks- Sobczak, B. Staszak, nauczyciele z  S.P w Lipie: E. Przywózka, R. Wolska.

Do nauczycieli licznie dołączyli wolontariusze- uczniowie i absolwenci, gotowi do pomocy .

Nieoceniona też była współpraca z: naszą Strażą Pożarną, miejscową Policją, Służbą Zdrowia, piekarnią z Ryczywołu.

W tym roku, podczas XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieraliśmy  pieniądze na rzecz: RATOWANIA ŻYCIA DZIECI POSZKODOWANYCH W WYPADKACH, W TYM NA NAUKĘ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY.

Obsługę poligraficzną (nieodpłatnie!) zapewniła nam drukarnia KMB p. D. Łączaka z Parkowa. Wydrukowała plakaty propagujące naszą akcję.

 

 Co działo się podczas tego pracowitego weekendu?

☻W sobotę od godz. 10.00 ruszył punkt Honorowego Krwiodawstwa. Znalazło się aż 74-ech( poniżej imienna lista) krwiodawców- oddano 36 litrów tego najcenniejszego leku. To dużo więcej niż w zeszłym roku. Wszystkim, którzy w ramach naszej akcji oddali krew, w imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy i liczymy na ofiarność w następnych latach.

Połączenie z  internetem podczas tego wydarzenia zapewnili nam p. Tomir Ostrowski i p. Arkadiusz Juzyszyn.

☻Wieczorem w sobotę od godziny 17.00 odbyła się dyskoteka na sali gimnastycznej Z.S. w Ludomach. Młodzież przybyła na nią tłumnie i przy dźwiękach swych ulubionych przebojów bawiła się do samego końca.

☻Dzień wcześniej w piątek odbyła się również dyskoteka w Lipie. Wstęp na obie dyskoteki był odpłatny, a dochód został oczywiście przekazany na WOŚP. Na obu dyskotekach znajdowało się stoisko z watą cukrową. Pieniądze za jej zakup nie trafiały jednak do właściciela stoiska p. P. Chytrego z Gorzewa, lecz do puszki WOŚP.

☻W niedzielę rano ruszyła wielka kwesta uliczna. Młodzi wolontariusze wędrowali ze specjalnie oznaczonymi puszkami, dziękując za każdy wrzucony grosz czerwonym serduszkiem.

☻Po południu, w niedzielę, odbyło się wielkie granie. Zabrzmiały grupy: "Parantela", "Akces", "ZWR",  "Chłopcy z tamtych lat”. Sala w tym dniu rozbrzmiewała różnego rodzaju muzyką. Było coś dla starszych i dla młodszych. Każdy mógł tutaj odnaleźć coś dla siebie. Powodzeniem wśród młodzieży cieszyła się grupa ZWR- raperzy. Pomimo niskiej temperatury na dworze, tego dnia było u nas bardzo gorąco.

Nagłośnienie sali koncertowej zapewnił dyr. GOK z Ryczywołu p. W. Zieliński. Podczas zabawy serwowaliśmy chleb ze smalcem i ogórka.

☻Na aukcji sprzedawaliśmy gadżety WOŚP i przedmioty ofiarowane przez  sympatyków Orkiestry. Aukcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród licznych licytujących był obecny min. gospodarz Gminy Ryczywół, p. Jerzy Gacek. Prowadząca aukcję, szefowa Sztabu p. Beata Marek- Góra skutecznie podgrzewała atmosferę, dzięki czemu ceny licytowanych przedmiotów rosły.

Najwyższą cenę uzyskała koszulka z logo WOŚP- nabywca zapłacił 100 zł., dalej gipsowa rzeźba- świecznik 70 zł. Krawat z logo WOŚP raz wylicytowany tego wieczoru wrócił na aukcję i osiągnął cenę dwa razy wyższą od poprzedniej- 80 zł.

☻Na podsumowanie naszej akcji wystrzeliliśmy światełko do nieba. Takich fajerwerków jeszcze w Ludomach nie było!

 Nad bezpieczeństwem obserwatorów czuwała nasza Straż Pożarna.

Obliczenia wykazały, że udało nam się w tym roku zebrać kwotę ok. 3.700 zł.

 Sztab WOŚP w Ludomach chciałby podziękować wszystkim osobom , które tak ofiarnie zaangażowały się w organizację tego przedsięwzięcia.

Dziękujemy: Policji, Straży Pożarnej, Zespołowi Lekarzy Rodzinnych, dyr. Z.S. w Ludomach p. G. Szacht- za udzielenie pomieszczeń i sprzętu, pracownikom obsługi szkoły, i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zebrania pieniędzy na szczytny cel.

Jak co roku byli z nami sponsorzy:

          ♥ Światełko do nieba- p. L. Kupidura,

          ♥ Kawa, herbata, cukier- p. A. Witek, sklepy spożywczo- przemysłowe z: Ludom- p. G. Suszek, Gorzewa- p. J. Silska i p. E. Stefańska,

          ♥ „Łakocie” i smalec- p. Z. Kubisz,

          ♥ ogórki- rodzice wolontariuszy,

          ♥ kiełbasa- p. M. Górna.

 Informacje z przygotowań oraz przebiegu Finału WOŚP w Ludomach ukazywały się na portalu internetowym www.kaiser.info.pl, w „Głosie Wielkopolskim”, „Gazecie Powiatowej”, poznańskim radio „Merkury”, a nawet w TVP3 o/ Poznań.

Mamy nadzieję, że będziemy kontynuować tę szlachetną akcję. Będziemy grać w tej orkiestrze „ do końca świata i o jeden dzień dłużej”!!!

Mamy też nadzieję, że będziecie z nami, że będziemy mogli na WAS liczyć, że grono ludzi o „wielkich sercach”, przy naszym wspólnym wysiłku będzie ciągle się powiększało.

                                                Lista osób, które zgłosiły się do punktu krwiodawstwa:

 

 1. Boczek Szymon
 1. Borońska Jolanta
 1. Boroński Kazimierz
 1. Buszko Krystyna
 1. Chilicki Michał
 1. Chudziak Szymon
 1. Chytra Mariola
 1. Chytry Przemysław
 1. Cieślik Dariusz
 1. Działo Henryk
 1. Filoda Jacek
 1. Filpiak Jan
 1. Foedke Zbigniew
 1. Frankiewicz Adam
 1. Gawlik Leszek
 1. Gruszka Błażej
 1. Gruszka Marek
 1. Grzech Antoni
 1. Haupa Marta
 1. Haupa Rafał
 1. Jessa Dawid
 1. Jessa Grażyna
 1. Jessa Wiesław
 1. Kaczmarek Eugeniusz
 1. Kaczmarek Janusz
 1. Kasztelan Krzysztof
 1. Kozłowska Bernadeta
 1. Kozłowski Zbigniew
 1. Krakowiak Jarosław
 1. Krzyśka Jarosław
 1. Kubisz Zbyszko
 1. Kulińska Małgorzata
 1. Kuliński Krzysztof
 1. Kuliński Zenon
 1. Kuświk Sebastian
 1. Marszałek Małgorzata
 1. Morański Ryszard
 1. Napierała Jarosław
 1. Napierała Kazimierz
 1. Nowicka Anna
 1. Nowicki Krzysztof
 1. Ostrowski Tomir
 1. Papiór Sławomir
 1. Paterka Ewa
 1. Polcyn Józef
 1. Popa Małgorzata
 1. Potocki Gracjan
 1. Przymusińska Elżbieta
 1. Pyssa Anna
 1. Pyssa Leszek
 1. Pyssa Marcin
 1. Rybarczyk Gabriela
 1. Silska Jolanta
 1. Smogur Władysław
 1. Soczka Zbigniew
 1. Starosta Anna
 1. Stokłosa Zdzisław
 1. Stróżyński Piotr
 1. Suszek Grażyna
 1. Suszek Przemysław
 1. Suszek Ryszard
 1. Suszek Stanisław
 1. Szacht Halszka
 1. Szacht Jerzy
 1. Szacht Marek
 1. Szacht Mateusz
 1. Szacht Róża
 1. Szymański Mariusz
 1. Szymański Paweł
 1. Wenerski Eugeniusz
 1. Wenerski Janusz
 1. Wolder Roman
 1. Zubowicz Zbigniew
 1. Żychowski Michał

 

 

 

 

Czytany 103 razy