Wesoły Dzień Wiatru 2026
Jak co roku w czerwcu uczniowie klas I-III naszej szkoły spotkali się na pikniku zorganizowanym z okazji Dniu Wiatru w piątek 19 czerwca 2026 roku na boisku wiejskim w Ludomach. Przewodnim tematem były zabawy z wiatrem z użyciem przeróżnych sprzętów: latawców, wstążek, baniek, samolocików. Czas mijał nam też na zabawach terenowych z hulajnogami, rolkami, piłkami, rzutkami. Poczęstunek z kiełbaskami z ogniska oraz całą obsługę pikniku przygotowały dla nas pani Danuta Micek oraz pani Patrycja Zawada. Niespodzianką była również wizyta panów policjantów z Komisariatu Policji w Rogoźnie – KPP Oborniki oraz możliwość wsiadania do wozu policyjnego i użycia sygnalizacji dźwiękowej. Policjanci przypomnieli ważne przed wakacjami zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na pożegnanie oczywiście czekały na wszystkich orzeźwiające lody. To był dzień pełen zabawy i dobrych emocji. W przyszłym roku również czekamy na wiatr!!!
Aldona Markwitz

























