Dzięki uprzejmości Państwa Janiak, 11 kwietnia 2024 r., dzieci z grup “Biedronki” i “Mrówki”, wybrały się na wycieczkę do ich gospodarstwa rolnego. Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć, jak wygląda obejście wiejskiej zagrody. Największą atrakcją była przejażdżka na kucyku i koniku. Dzieci jednogłośnie uznały, że wycieczka była wspaniała.
Serdecznie dziękujemy Państwu Katarzynie oraz Wojciechowi Janiak za miłe przyjęcie i poświęcony czas, a Pani Annie Wyciszkiewicz za pomoc przy poczęstunku i o opiece nad dziećmi.
Życzymy Wam dużo, dużo zdrowia i sił do pracy !

W dniu 2 kwietnia 2024 roku odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej etapu regionalnego XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci organizowanego przez KRUS.
Do konkursu zgłosiło się 10 szkół podstawowych z łączną ilością 85 prac. 
Do etapu wojewódzkiego przechodzą prace, które uplasowały się na I miejscu w dwóch grupach wiekowych (0-3 oraz 4-8).
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu “Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

I miejsce: Marcel Meller, klasa I

II miejsce: Igor Czerwiński, klasa I

Serdecznie gratulujemy LAUREATOM !!!

Dziękujemy pozostałym uczestnikom konkursu za przygotowanie atrakcyjnych prac konkursowych, a Paniom Małgorzacie Soczka, Aldonie Markwitz i Beacie Marek-Góra za organizację etapu szkolnego.

Szczegółowe informacje o wynikach konkursu dostępne poniżej:

http://www.czarnkow.info/archiwum/rok2024/24-04-02a.php

     Dnia 27.03.2024r. odbyła się wycieczka do Poznania, której uczestnikami byli uczniowie/ uczennice z klasy ósmej, siódmej i szóstej, a opiekunami p. M. Chałupniczak oraz p. R. Wolska, która zorganizowała wyjazd.
      W Poznaniu wycieczkowicze najpierw udali się do Key To Be Free, gdzie w sześcioosobowych grupach udali się losowo do pokoi zagadek o tematyce: Lot na Księżyc, Olimp oraz Alchemik. Spędzili w nich około półtorej godziny i wykazali się umiejętnością rozwiązywania zagadek, logicznego myślenia oraz współpracy. Następnie udali się do Galerii Pestka, gdzie w parku trampolin, czyli w Stacji Grawitacji odreagowali zmęczenie intelektualne, a po godzinnym pobycie udali się na posiłek do restauracji znajdujących się w tym samym centrum handlowym. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły około 15.15, gdzie czekał na nich autobus szkolny. Uczestnicy wycieczki powrócili do domu i rozpoczęli świąteczny odpoczynek pełen wycieczkowych wrażeń.
     Wyjazd do Poznania dostarczył wiele emocji, a uczestnicy tej wycieczki wyrazili chęć ponownego udziału w wyjeździe do pokoi zagadek. Myślę, że tak też się stanie, może jeszcze w tym roku szkolnym. Z pewnością ponownie skorzystamy z usługi firmy autokarowej „Romek – Bus”.

Renata Wolska