Szlakiem Pierwszych Piastów – Wycieczka klas I-III

W cyklu klasowych wycieczek wiosennych odbył się wyjazd klas I-III. Uczniowie poznali trasę Małego Szlaku Piastowskiego. Trasa rozpoczęła się w Żninie skąd przejechaliśmy kolejką wąskotorową do Wenecji. Tam zwiedziliśmy ruiny Zamku Diabła Weneckiego oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej. Kolejnym punktem wycieczki był Ostrów Lednicki na Jeziorze Lednickim, gdzie można zobaczyć takie relikty jak wały obronne, fundamenty kościoła i palatium Mieszka I, a ślady działalności człowieka pochodzą z neolitu. Wiele emocji wzbudziła przeprawa promowa na wyspę. Dalej pojechaliśmy w kierunku Pobiedzisk i Skansenu Miniatur Zabytków Wielkopolski i Szlaku Piastowskiego. Po kolejnych punktach naszej podróży oprowadzał nas pan przewodnik z Biura Podróży “Przystanek Ziemia” z Rogoźna. Usłyszeliśmy wiele interesujących faktów i ciekawostek. Takie pouczające wycieczki na długo zapadają w pamięć.

Aldona Markwitz